ARKO BLOKELIAI
Pastatai privalo turėti tvirtas sienas su gerais šiluminės varžos rodikliais. Kokiomis tvirtumo ir šilumos savybėmis pasižymės siena priklauso nuo blokų iš kurių mūrijama. Vidutinis stipris giunždant, nurodomas atitikties deklaracijoje – viena esminių blokų techninių savybių. Jei įsigysite nepakankamai stiprius blokus, teks juos stiprinti papildomomis priemonėmis. Lygiai taip pat ir šiluminė varža apibrėžiama reglamentais ir direktyvomis. Jei ji bus nepakankamai didelė – patalpoje nebus šilta.
KODĖL BLOKŲ STIPRUMAS TOKS SVARBUS?
- Stiprumas užtikrina tvirtą statinio konstruktyvą, taigi ir saugumą
- Gyvensite patogiai – papildomi remontai nekels rūpesčių
- Sutaupysite lėšų – nereiks papildomai stiprinti
KAS YRA SIENŲ ŠILUMINĖ VARŽA?
Norint patirti kuo mažiau šilumos nuostolių reikia atkreipti dėmesį į sienų šiluminę varžą. Juo didesnė varža, tuo šilčiau bus patalpoje.
Lietuvoje šiluminę varžą reglamentuoja net keli Statybos techninių reglamentų straipsniai ir direktyva:
- STR 2.01.03:2003 galima rasti šiluminės varžos apskaičiavimo metodus
- STR 2.05.01:2005 rašoma: gyvenamuosiuose namuose išorinės sienos šiluminė varža privalo atitikti formulę R ≥ 5 m²K/W.
- Energetinio paso kriterijus aprašo direktyva 2006/32/EB. Šiluminė varža yra viena iš sąlygų pasiekti aukštesnę energetinio naudingumo klasę.
ARKO BLOKELIAI
ŠILUMINĖS INERCIJOS AKTUALUMAS
Norint turėti kuo šiltesnes patalpas verta atkreipti dėmesį ir į šiluminę inerciją. Ji taip pat lemia aukštą patalpos oro temperatūrą žiemą, o vasaros metu užtikrina kad kambarių temperatūra nesusilygins su lauko. Taip yra todėl kad pačių blokelių temperatūra priklauso nuo išorinės temperatūros, o blokelių inertiškumas nusako kaip greitai jų temperatūra pasikeičia pasikeitus oro temperatūrai. Geriausia jei blokelis į temperatūrų pokyčius lauke reaguoja lėtai. Reagavimo greitį lemia blokelio tankis arba svoris. Didesnę šiluminę inerciją turi sunkesni blokeliai, taigi jie lėčiau atiduoda/pasiima šilumą.
Kiek blokeliai gali įgerti vandens yra svarbu tiek namo statybos metu, tiek jau gyvenant jame. Statybų metu svarbu balansas: blokeliai turi įgerti drėgmę, nes kitaip bus sunku juos sukabinti su specialiu mūrijimo skiediniu. Tačiau jie negali įgerti per daug drėgmės, nes tuomet reiks laukti kol ji išgaruos – kitaip nebus įmanoma atlikti vidaus apdailos darbų, sudėti apšiltinimą. Jau gyvenant name reikėtų palaikyti 40-60 proc. drėgmę, mažesnė drėgmė lemtų sausą orą – o tai jau kenksminga sveikatai.
Reikia pabrėžti kad vandens įmirkis ir drėgmės įgėris yra du skirtingai dalykai. Vandens įmirkis nusako kiek blokas geba įgerti vandens. Tam daromas bandymas: blokelis laikomas vandenyje 48 valandas, po to pasveriamas ir palyginus su pradiniu svoriu gaunamas vandens įmirkis. Drėgmės įgėris – nusako, kiek pats blokelis, niekeno nepaveiktas, turi drėgmės. Tam vėlgi daromas bandymas: blokelis džiovinamas kol tampa visiškai sausas. Tada jo svoris palyginamas su prieš tai buvusiu svoriu ir gaunamas drėgmės įgėrio procentas.
KONTAKTAI
Tel: +370 (609) 03 030
El.paštas: info@haus-prekyba.lt
Įmonės kodas 302339194
Pvm mokėtojo kodas, LT100004705111Savanorių pr. 159A,
Vilnius (Šalia “Melga padangų bazės”)